محاسبه ی قیمت شستشوی فرش

تا به حال دقیت کرده اید وقتی رو فرشی را از فرش جدا میکنید فرش دو رنگ میشود و قسمت زیر رو فرشی تمیز و قسمت بیرون ان بسیار کثیف می باشد .
در 2 سال یکبار حداقل باید یکبار فرش را به شستشوی قالیشویی بدهیم تا چرک مرده نشود و رنگ ان به زردی نزند .وقتی شما یک فرش را 5 سال نمیشویید بعد از شستن هم دیگر مثل روز اول نمیشود پس بهتر است هر فرشی را هر دوسال یکبار بشویید تا رنگ خود را به خوبی حفظ نماید.
البته فرش ها ی دست بافت زمان بیشتری میخواهند ولی فرش های ماشینی که اکثرا امروزه وارد بازار میشوند به رنگ های روشن هستند و باید زود زود شسته شوند.

عوامل موثر برقیمت شستشوی فرش

1-نوع فرش
2-ابعاد فرش
3-کیفیت شستشوی قالیشویی های خوب
4-خدمات تخصصی مثل رفو و …
5-لکه گیری
6-شست و شوی با دستگاه یا دستی

 

نوع فرش

اصولا فرش های ماشینی را ارزان تر میشوییم تا فرش های دست بافت را و همین اولین مساله در گرانی قیمت فرش های دست بافت به ماشینی است و میتوان سنگینی و مسئولیت و وقت بیشتری که میبرد را ملاک هزینه های یه قالیشویی برای تعیین نرخ شستشوی فرش دستبافت دانشت .

ابعاد فرش

ایا شستن فرش 6 متری با 12 متری فرقی ندارد;
اصولا مساحت فرش برای شستشوی را قیمت شستشوی میداندد مثلا الان قالیشویی شهر زیبا در حال شستن فرشهای ماشینی به قیمت هر متر مربع 13 هزار تومان هست که شما برای محاسبه ی قیمت مساحت فرش (طول*عرض) را در قیمت 13 هزار تومان ضرب کنید تا قیمت شستن فرش را بتوانید محاسبه کنید .
با این شرایط یک فرش ماشینی 12 متری برای شستشو در قالیشویی ما12*13=156 هزار تومان خواهد شد .
البته فرش ها و قالیچه های کوچک به صورت متری محاسبه نمیشوند و برخی قالیشویی ها به صورت عددی در نظر میگیرند.

کیفیت شستشوی قالیشویی

اصولا اگر فرش شما وقتی میرود به قالیشویی تمیز شسیته نشود ارزش 156 هزار تومان پولی را که خواهید داد را نخواهد داشت به همین سبب باید بهترین قالیشویی را برای شستن فرش انتخاب نمود که این بهترین گزینه میباشد.
قالیشویی شهر زیبا از با کیفیت ترین قالیشویی ها در کل تهران است این را میتوانید از نظر سنجی ها در صفحه ی اول مشاهده نمایید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.